22. srpna 2014

Páteční okénko: Hospůdka Na Maraláku (Kunčice p. O.)

Hospůdka Na Maraláku leží na samém okraji Chráněné krajinné oblasti Beskydy v blízkosti Pusteven a Radhoště. Je to klasický malý podnik s místními specialitami, které se příliš neohlížejí na dietetická doporučení, ale která tak báječně chutnají, že jim člověk neodolá. Třeba místní kyselica (smetanová zelňačka) je opravdu pro fajnšmekry.

Prostředí

Podle adresy na webu je hospůdka v Kunčicích pod Ondřejníkem, ale je spíš v polích v dohledu Beskyd. Místní ji navštěvují dosti hojně, ale pro toho, kdo její polohu nezná, může hledání zabrat chvíli času. Člověk se ale může zeptat a za odměnu se mu naskytne výhled na kopce a lesy, působící majestátným klidem.

Samotná hospůdka působí rodinně, lidé jsou zde milí a vstřícní. Interiér je střídmý a neutrální, s tmavou dřevěnou podlahou a nábytkem. Při dobrém počasí lze sedět i na terase, která vas vtáhne do místní přírodní atmosféry ještě vice.

Obsluha

Pozorná, milá, vstříčná a usměvavá, jak se na bodré Moraváky sluší.

Jídlo

Jídelní lístek je hodně rozsáhlý a kromě místních specialit nabízí klasickou českou kuchyni, spoustu druhů mas a ryb, nebo třeba těstoviny. V průběhu roku se objevují sezónní suroviny. Zažil jsem tu například chřestové hody a mohu vřele doporučit.

Tentokrát jsme si dali (jako obvykle) Valašskou kyselicu, která je tu možná nejlepší v Beskydech, a ochutnali i Francouzskou cibulačku se smetanou a sýrem (místní variace). Jako hlavní chod jsme vybrali Frenštátské škračky, což je směs kuřecích jater s vejci na bramboráku a jako dezert horké maliny s vanilkovou zmrzlinou.

Víno

Výběr vín se omezuje na produkty Vinařství Zaječí v různých kvalitativních řadách včetně sektů. Vína lze podle denní nabídky objednat i po skleničce.

Dojem/atmosféra

Příjemný malý rodinný podnik s klidnou atmosférou, kde se tak trochu zpomaluje čas a člověk vědoměji dýchá.

Ceny (vybraná jídla z aktuálního jídelního lístku)

Valašská kyselica: 32 Kč
Frenštátské škračky: 79 Kč
Pfeffer steak s pepřovou omáčkou: 239 Kč
Horké maliny s vanilkovou zmrzlinou a šlehačkou: 49 Kč

Doporučení

Výborná kyselica, zajímavé speciality, milá obsluha, příjemné prostředí v lůně přírody.

Hodnocení: ** (ze 4 možných)

Další informace: www.hospudkanamaralaku.cz

Autor článku: PLI

 


vineval - Potvrzení o věku
x

vineval.cz

Pokračováním potvrzuji,
že jsem starší 18 let.