20. srpna 2014

Jihoafrická vína: Master Class s Elsie Pells

Minulý týden proběhla v pražském Vinografu zajímavá degustace: Master Class s několika víny z JAR, která představila držitelka titulu CWM (Cap Wine Master) Elsie Pells. Z pohodové akce se vyvinulo setkání s pro mě nejlepším Chardonnay z Nového světa, které jsem měl kdy možnost ochutnat, navíc umocněné prvním seznámením se špičkovým Vin de Constance.

O vínech z Jihoafrické republiky se tvrdí, že jsou stylově na půli cesty mezi Starým a Novým světem. Vinnou révu sem přivezl holanďan Jan van Ribeck v roce 1652, první hrozny byly sklízeny už v roce 1659. Od té doby prošlo místní vinařství fázemi zmaru (vynucený prodej hroznů za jednotnou cenu bez ohledu na kvalitu) až na pomyslný vrchol získání respektu vinařského světa.

Samotná degustace byla rozdělena do čtyř částí (podle použitých odrůd) a začala welcome drinkem z vinařství Clos Malverne, Sauvignon Blanc Bubbly, čistým suchým a šťavnatým vínem s jemným perlením, výraznou mineralitou a profilem ořechů, se zelenými tóny nedozrálého angreštu, a střední perzistencí.

První série

byla věnována odrůdě Chenin Blanc, o které jsem nedávno psal v článku o Savennières. Ochutnali jsme ji ve dvou odlišných stylech v pojetí vinařství Spier.

Signature Chenin Blanc 2011 je víno připravené v ocelovém tanku, svěží, poměrně tělnaté, s profilem žlutého melounu a rynglí, jemnou mineralitou, vyšším alkoholem a střední dochutí.

Private Collection Chenin Blanc 2009 je naopak vínem s vyššími ambicemi, připravené na sudu, který je v mém vnímání až příliš dominantní. Víno je hodně plné a svěží, ovocné (meruňky, citrusy, žluté tropické plody) s jemnou mineralitou, tóny medu a mléčného karamelu; má delší perzistenci.

Druhá série

představovala čtyři Chardonnay z vinařství Glen Carlou. První Classic Chardonnay 2013 je svěží, čisté, minerálně-ovocné (citrusy, žluté i tropické plody), v těle plnější, hodně šťavnaté víno s dobrou strukturou, vyšším alkoholem a delší perzistencí. Prý na něj hrozny sbírají načtyřikrát (při 21, 23, 24 a 25 °NM), aby získali vyšší kyselinku a rozsáhlejší chuťový profil.

Následovalo Quartz Stone Chardonnay v ročnících 2011, 2010 a 2009. Šťavnaté, plné, výrazné víno postavené na citrusech, s výrazným podílem tropických plodů, mineralitou a vanilkou. Komplexní víno s pevnou a přesnou strukturou, které s přibývajícími lety zrání získává komplexnost a homogenitu, objevují se medové tóny a bylinky. Stylem mi připomíná burgundská Puligny Premier Cru, jen je v těle mohutnější a ne tolik slané. A taky ty tropické plody… Úžasné víno. Pro mě velké překvapení a nejlepší Chardonnay z Nového světa, které jsem měl možnost ochutnat. Zvláště ročník 2009, který je už nazrálý a přesto má před sebou ještě spoustu let. Na vinařství jsou si toho samozřejmě vědomi a nechají si za něj zaplatit. Ale koukněte na tu tlustostěnnou lahev…

Třetí série

byla první „červenou“ a věnovala se odrůdě Pinotage, která je křížencem Pinot Noir a Cinsault (dříve známý jako Hermitage) a je pro tuto zemi asi nejtypičtější. Jako první jsme ochutnali Clos Malverne, Pinotage Reserve 2012, mladé ovocné (ostružiny, višně, třešně, peckovina) víno s příjemnou mineralitou a výborně dávkovaným sudem, dobře postavené, šťavnaté, v těle plnější, s výraznými taniny a delší perzistencí.

Následovalo modernější Spier, Private Collection Pinotage 2008, nazrálejší, s rozinkami, bylinkami a sušeným ovocem (opět) na pozadí tmavých plodů (ostružiny, višně). Velmi dobře postavené víno s výraznými vyzrálými taniny, plné, s delší až dlouhou perzistencí a potenciálem dalšího zrání.

Na závěr jsme si znovu vyzkoušeli Clos Malverne, Pinotage Reserve, tentokrát v ročníku 2003. Je hodně nazrálé, s primárním tónem domácí naoxidované šťávy z tmavých plodů mísící se s bylinným extraktem, čajem a mineralitou. Stále pěkně pitelné víno, ale již v sestupné fázi.

Čtvrtá série

byla věnovaná cuvée. Morgenter, Flagship 2003 je zhruba na třetiny z Cabernetu Sauvignon, Cabernetu Franc a Merlotu. Nazrálé harmonické víno s profilem ostružin a černého rybízu, kořenité, s jemnou mineralitou, velmi dobře postavené, se stále citelnými ovocnými taniny, středním tělem a delší perzistencí. Stylově do Bordeaux, ideální na pití.

Boekenhoutskloof, Chocolate Block 2011 stojí ze 70 % na Syrahu, dále pak na Grenache, Cabernetu Sauvignon, Cinsaultu a Viognieru (1 %). Šťavnaté krémové víno, směs ostružin, malin a jahod, s citelnou linkou koření, mineralitou a sudem. Velmi dobře postavené, mladé, ale srovnané, poměrně plné, s delší až dlouhou perzistencí.

Spier, Creative Block No. 5, 2008 je snoubením klasického stylu s moderním, hodně plné víno vyrobené z více než poloviny z Cabernetu Sauvignon, třetiny Merlotu, zbytek je pak Cabernet Franc, Petit Verdot a Malbec. Velmi dobře strukturované, ovocné (černý rybíz, ostružiny, višně, peckovina), s vyzrálými taniny, plnější v těle, harmonické s dlouhou perzistencí.

Na závěr přinesl jeden z návštěvníků na ukázku top sladké víno, kterému údajně Robert Parker přiřknul 97 bodů. Jednalo se o Klein Constantia, Vin de Constance v ročníku 2007. Hodně sladké, ale perfektně vyvážené víno s ohromnou strukturou, šťavnaté, komplexní a velmi tělnaté, s tóny rozinek, medu, kandované citrusové kůry a meruněk, a dlouhou perzistencí. Tohle víno má takový potenciál, že by nás určitě všechny dokázalo přežít…

Závěr

Kromě úvodní série se mi opravdu potvrzuje tvrzení ze začátku článku, totiž že vína z JAR jsou jakýmsi předělem mezi Starým a Novým světem. Tedy alespoň u vyšší střední třídy a špičky tamější produkce. U těch základnějších a levnějších vín tento názor tak úplně nesdílím.

Co mě ale hodně potěšilo, byla vynikající kvalita prezentovaných Chardonnay a také ukázkové sladké víno, které zážitek z degustace ještě umocnilo.

Autor článku: PLI

 


vineval - Potvrzení o věku
x

vineval.cz

Pokračováním potvrzuji,
že jsem starší 18 let.