8. srpna 2014

Páteční okénko: Restaurace Maitrea (Praha)

Restaurant Pot au Feu si klade za cíl představit svým hostům kvalitní francouzskou gastronomii v Praze a zajistit jim prvotřídní gastronomický zážitek bez kompromisů. Samozřejmostí je výběr kvalitních a vždy čerstvých surovin od prověřených místních i zahraničních dodavatelů, vysoká úroveň služeb a inspirace francouzskými kuchařskými postupy.

Prostředí

Restaurace se nachází v Rybné ulici, naproti Burzovního paláce. Při rychlejší chůzi ji snadno minete, má pouze jednu malou výlohu, za kterou se skrývá jedna ze dvou místností podniku. Kapacita je cca 35 míst, což přispívá k velmi komorní atmosféře a příjemnému posezení, ať již s přáteli či obchodními partnery.

Obsluha

Pozorná, milá, vstříčná, během servírování mezichodu jsme dokonce dostali hádanku, z čeho je vyroben podávaný sorbet. Prezentace pokrmů byla v pořádku, vína by si ale zasloužila sklo vhodné k prezentaci konkrétní odrůdy.

Jídlo

Na jídelním lístku je několik položek, které jsou doplňovány o sezónní speciality. My jsme si vybrali vejce pošírované při 63 °C s čerstvě nastrouhaným černým lanýžem z Piemontu, jako další chody jsme ochutnali kohouta na víně a hovězí po Burgundsku. Obojí ve skvělé kvalitě, velmi dobře zpracované. Jako dezert jsme si dali čokoládový dortík a créme brulée, které nás překvapilo svou jemností. Jeden z nejlepších, jaký jsem kdy ochutnal.

Víno

Výběr vín je, až na pár výjimek, omezen výhradně na Francii. My si nechali otevřít Chassagne Montrachet 2008 od Michel Niellon a Puligny Montrachet „Les Ensegniéres“ 2011 od Chavy-Chouet. Kvalita slušná, ovšem ceny se nám zdály na tuto kategorii vín příliš vysoké. Většina vín je v aktuálních ročnících, postrádali jsme výběr starších vín. V kombinaci s ne příliš vhodnými sklenicemi (klasické burgundské „tulipány“ nebyly k dispozici) zde vidíme možnost pro zlepšení tak, aby se i víno stalo samostatným důvodem, proč podnik navštívit.

Dojem/atmosféra

Příjemný malý podnik s decentní atmosférou, kam se člověk bude rád vracet.

Ceny (vybraná jídla z aktuálního jídelního lístku)

Vejce 63 včetně čerstvého lanýže: 295 Kč
Hovězí líčka po burgundsku: 425 Kč
Vanilkový Créme Brulée: 125 Kč

Doporučení

Skvělé jídlo, výborná obsluha, příjemné prostředí.

Hodnocení: *** (ze 4 možných)

Další informace: www.potaufeu.cz

Autor článku: JFK

 


vineval - Potvrzení o věku
x

vineval.cz

Pokračováním potvrzuji,
že jsem starší 18 let.