6. srpna 2014

Provence: Základní růžovky a velká červená?

Do Provence jezdí většina turistů za pohodou a odpočinkem a stejně tak se tváří i většina místních vín. Dominují zde nekomplikovaná růžová vína světlejších odstínů a nižší chuťové intenzity, určená téměř výhradně pro lokální trh, každoročně hojně využívaný turisty. Pěstují tu ale i zábavná a netradiční bílá a hlavně velká červená vína. Heslo zní: Bandol.

Krajina v Provence je velmi různorodá a nabízí širokou škálu odlišných klimatických podmínek a rozličných podloží. Vyznačuje se spoustou kopců a kopečků nabízejících ochranu před od severu vajícím větrem nazývaným Mistrál. Většinu vinařské produkce zosobňují základní růžová vína. Postupně se ale objevují a dynamicky rozvíjejí nová vinařství s moderními vinařskými postupy a kvalita vín roste.

Nejlepší bílá jsou velmi často podporována aromatickými vlastnostmi odrůd Rolle (v Itálii známé pod názvem Vermentino) a Clairette. Nejlepší z nich se prodávají za poměrně dost vysoké ceny.

Špičku červených v oblasti představují zejména vína z regionu Bandol, nacházející se v blízkosti Středozemního moře. Jsou postavena na odrůdě Mourvèdre, která dává vína velmi tmavá, s chuťovým spektrem tmavých plodů, převážně ostružin a koření. Jsou tělnatá a tanická (tříslovinná) a vyžadují delší čas pro nazrávání v lahvích. Jejich kvalita je vysoká, produkce naopak velmi nízká, čemuž odpovídá jejich cena.

Na degustaci v Praze, konané v botelu Racek, nám společnost Vins de France představila část sortimentu, který z této oblasti dováží.

Začínáme čtyřmi růžovými. Prvním vzorkem je od Saint Roch, La Petite Parenthése rosé v ročníku 2013. Základní svěží rosé s ovocným profilem jahodového kompotu s dotekem pomerančů, jemnou mineralitou, slušně postavené, přímé víno se střední perzistencí a poměrně výraznou hořčinkovou dochutí. Takové to totálně letní pití, které má spíš osvěžit než pobavit.

Château de Pampelonne, Mas de Pampelonne rosé, 2013 je víno podobného užití, v barvě žluto-naoranžovělé, spíše jemné víno na bázi citrusů (primárně pomerančů) s lehkou mineralitou. Dobře postavené, šťavnaté, přímé, srovnané, se střední perzistencí.

Château de Pampelonne rosé, 2013 je prvním vínem s náznakem charakteru, má lososovou barvu, intenzívní aroma citrusů s tóny sušeného manga a výraznou mineralitou. Dobře postavené, s chuťovým profilem navazujícím na vůni, šťavnaté, v těle plnější, harmonické, s delší perzistencí.

Légende de Pampelonne rosé, 2013 (z odrůd Cinsault a Grenache) jde ve výrazu ještě hlouběji, je svěží, intenzivní, na nose minerálně-ovocné (mandarinky, pomeranče, grepy) s jemnou kořenitostí. Chuť navazuje na vůni, je výrazně minerální až slaná. Víno je velmi dobře postavené, harmonické, v těle plnější a má delší perzistenci s osvěžující grepovou hořčinkou.

Následují dvě bílá, přímé a nekomplikované Château de Pampelonne blanc, 2013 (z odrůd Rolle a Ugni blanc) je svěží, minerálně-ovocné s limetkovou linkou, dobře postavené, harmonické, se střední perzistencí. Letní víno připravené ke konzumaci.

Zajímavostí je Chateau La Rouviére blanc z Bandolu (100% Clairette), v ročníku 2005. Zajímavostí proto, že odrůda Clairette se většinou nepoužívá samostatně, ale je součástí kupáží (použití více odrůd ve výsledném víně). Víno je nazrálé a zábavné, intenzívní, s tóny vyluhovaného heřmánku, citelnou mineralitou, mandlovou hořčinkou a citrusy na pozadí. Je velmi dobře postavené, šťavnaté a srovnané, v těle plnější, s delší perzistencí.

Prvním ze tří červených je Château de Pampelonne rouge, 2009, svěží, poměrně plné víno s intenzívním aroma třešní a višní, citelnou peckovinou, tóny jitrocelového sirupu (včetně té „ulepenosti“) a koření. Je dobře postavené, ale v chuti „řidší“ než očekáváte z vůně, má hladké taniny, pouze střední tělo, a střední perzistenci s hořčinkovou dochutí.

O kus zajímavější je Mas de La Rouviére rouge, 1999 (Mourvédre, Cinsault, Syrah) a to nejen nazrálostí svých patnácti let, ale hlavně celkovou vyvážeností a plností. Aroma marmelády z ostružin a třešní, mineralita, bylinky a zajímavá pepřová linka koření celkový projev. Víno je velmi dobře postavené, šťavnaté, v těle plnější, srovnané, má hladké vyzrálé a stále citelné taniny a delší perzistenci.

Vrchlem degustace je Château La Rouviére rouge (100% Mourvédre) v ročníku 2000, elegantní a plný zástupce typického červeného Bandolu, komplexní nazrálé víno s ovocným podtextem ostružin a višní, minerální, s citelnou kávovinou, mintem a bylinkami. V struktuře pevné, v těle plné, šťavnaté a srovnané víno s hladkými vyzrálými ovocnými taniny a dlouhou perzistencí.

Závěr

Ceny vín z Provence šly za posledních pár let hodně nahoru, za což ve velké míře může finančně silný a stále hodně nenasycený trh v Asii. Pro našince je dalším navýšením stoupající cena Eura, ale to je stejné pro všechna dovážená vína.

Co se týče poměru kvality a ceny, je můj vztah k růžovým vínům (nejen z Provence) poměrně komplikovaný. Jejich základní použití mé požadavky na kvalitu nenaplňuje, u výjimek většinou nejsem ochoten akceptovat jejich cenu. Na to narážím jak u třetího (byť na degustaci nejlepšího v poměru kvalita/cena v růžových), tak hlavně u čtvrtého vzorku, který mě jinak dost bavil.

Totéž se dá v podstatě říci o raritním Chateau La Rouviére blanc, velmi zajímavém 100% Clairette, které mě svým projevem oslovuje, ale cenově se pohybuje nad hranicí, která je pro mě za tuto kvalitu akceptovatelná.

A tak v Provence opět vítězí červený Bandol, který mě i přes svou vyšší cenu odmění chuťovým zážitkem a zanechá dojem, že jsem si každou vynaloženou korunu opravdu užil.

Autor článku: PLI

 


vineval - Potvrzení o věku
x

vineval.cz

Pokračováním potvrzuji,
že jsem starší 18 let.