13. června 2014

Páteční okénko: Restaurant Red Pif (Praha)

Mottem restaurace Red Pif je „Tady chutná život“, a je to pravda. Není to jen o uspokojování čichových a chuťových receptorů, je to o energii, která tu panuje. Jste hosty a zároveň máte pocit, že vaše všeobecná spokojenost je součástí příběhu místní obsluhy. S úsměvem, vodou z kohoutku zdarma a lidovým korkovným jako dalšími bonusy…

Prostředí

Restauraci a vinný bar Red Pif navštěvuji pravidelně, ale až nyní jsem se rozhodl napsat pár zásadních poznámek. Celá restaurace je laděna jako minimalistická, se strohým interiérem, který na jedné straně výrazně doplňuje stěna s víny, která jsou nabízena jak ke koupi s sebou, tak k možné konzumaci v rámci restaurace. Na straně druhé, v restaurační části, jsou k vidění zajímavá, někdy trochu kontroverzní, moderní umělecká díla, které dolaďují celkový dojem.

Obsluha

K pohodové atmosféře přispívá také vlídná a profesionální obsluha, která nedávno dostala slušivé „stejnokroje“. Umí poradit s výběrem vína či jídla ke konkrétnímu vínu. Většinu vín mají místní hostitelé napitých a vědí, o čem mluví. Nešetří ani úsměvy, což se zásadně odráží ve spokojenosti hostů. Při usazení se ke stolu obsluha vždy servíruje kohoutkovou vodu, a to zdarma. Jako doprovod jídla či vína.

Jídlo

Restaurace má na stálém jídelním lístku pouze čtyři jídla: kohouta na víně, steky ve dvou gramážích a salát dle přání zákazníka. Zbylé položky na lístku se mění dle sezóny a dostupných surovin. Někdy majitelé dovezou speciality z Francie, jako např. plody moře z Bretagne, a pak je lístek těmito dobrotami oživen či připraveno speciální degustační menu. Ve všední dny jsou připravována také manu obědová. Všechny používané suroviny jsou čerstvé a pečlivě zpracované.

Víno

Velký výběr českých, moravských a francouzských vín. Většinu si majitelé sami dovážejí, vybírají především naturální vína či vína s osobitým charakterem, v různých cenových úrovních. Tato vína se velmi dobře kombinují se zde připravovanými pokrmy. K dispozici je většinou zajímavý výběr vín po skleničce. Má-li host zvláštní přání, obsluha ráda otevře lahev dle výběru. Do tisícikoruny za lahev nalije po sklence, jedná-le se o dražší víno, připlatí host k ceně lahve z vinotéky korkovné ve výši 100 Kč. Perfektní služba a pro hosta nevšední možnost výběru dle chuti a momentálního přání.

Dojem/atmosféra

Restaurace působí i přes svůj strohý interiér útulně, s prvkem až určité domácí pohody. K celkovému dojmu přispívá i obvyklá přítomnost majitele. V létě je možno posedět na klidné zahrádce umístěné na druhé straně ulice.

Ceny (vybraná jídla z aktuálního jídelního lístku)

Hovězí vývar: 90 Kč
Hovězí carpaccio: 190 Kč
Špagety Aglio olio s pečenými kalamáry: 190 Kč
Černý kohout na víně: 390 Kč
Ananasové ravioli: 140 Kč

Doporučení

Velmi doporučuji, ať již na oběd či na večeři, s přáteli či obchodními partnery. Velký výběr vín, použité čerstvé suroviny a stále obměňované menu vás neomrzí. Velmi dobrá poloha v samém srdci Prahy, milý, vstřícný personál.

Hodnocení: *** (ze 4 možných)

Další informace: www.redpif.cz

Autor článku: JFK

 


vineval - Potvrzení o věku
x

vineval.cz

Pokračováním potvrzuji,
že jsem starší 18 let.