30. května 2014

Páteční okénko: Restaurant Mole West (Neusiedl am See)

Představte si, že sedíte na terase restaurace obklopené ze všech stran vodou. Můžete si dát jen odpolední svačinku, vynikající zákusek s kávou nebo několikachodové večerní menu s širokým výběrem výborných vín pečlivě vyselektovaných k nabízeným pokrmům. To je Mole West, restaurant, který vás v mžiku přenese do času dovolené.

Prostředí

Restaurace se nachází v městečku Neusiedl am See, na břehu stejnojmenného jezera Neusiedler See v Burgenlandu v Rakousku. Součástí moderní restaurace je terasa se soukromým molem a přístavištěm pro lodě. Interiér je moderní, jedné stěně vévodí prosklené vitríny s víny, které zdobí různobarevné nepřehlédnutelné etikety. My jsme využili, vzhledem ke krásnému dubnovému počasí, terasu, kde jsme si užili i efektní západ slunce. Pro romantické duše jako stvořené.

Obsluha

Pozorná, reagovala na každé naše přání, hovořila anglicky a částečně slovensky (v této oblasti pracuje mnoho Slováků, kteří to sem mají blízko). Víno bylo servírováno při správné teplotě do odpovídajících sklenic a s náležitou péčí.

Jídlo

Restaurace má na lístku převážně jídla inspirovaná asijskou a blízkovýchodní kuchyní, částečně pak také lokální jídla (ryby a vídeňský řízek). Jako předkrm jsme měli velmi povedenou thajskou polévku s krevetami, hlavním chodem byl pstruh s rajčaty a fenyklem, dezertem pak famózní krém z bílé čokolády se skvělým jahodovým sorbetem.

Víno

Perfektní výběr převážně místních a dalších rakouských vín od skvělých vinařství. Mezinárodních vín je na lístku jen poskrovnu, což vůbec nevadí, ba naopak. Host si může vybrat z nejlepších odrůd, jaké naši jižní sousedé pěstují a tím zjistit, že se rakouské vinařství během několika minulých let opravdu výrazně posunulo kupředu.

Dojem/atmosféra

Pohodovou atmosférou čišící podnik, cítili jsme se jako na dovolené u moře (jedno z hesel restaurace zní: „kdo potřebuje moře, my máme jezero…“). I toto motto krásně podtrhuje celkovou atmosféru podniku. Jezdí sem lidé z Vídně, jen tak na večeři, aby nasáli dovolenkovou pohodu a mohli se v klidu odreagovat od shonu velkoměsta. K celkovému dojmu přispívá také vlastní kotviště lodí. Během naší návštěvy přijela plachetnice s několika lidmi na večeři a poté zase zpět domů.

Ceny

Polévka: 8,60 €,
Ryba: 24,60 €,
Dezert: 6,40 €,
Víno (Heinrich, Weissburgunder „Leithaberg“, 2011): 40,00 €

Doporučení

Tento podnik si zaslouží doporučení zejména díky celkové atmosféře, která vás snadno přenese do času dovolených. Jídlo je vyššího standardu, výběr rakouských vín zaslouží uznání. Rád se do Mole West znovu vrátím.

Hodnocení: *** (ze 4 možných)

Další informace: www.mole-west.at

Autor článku: JFK

 


vineval - Potvrzení o věku
x

vineval.cz

Pokračováním potvrzuji,
že jsem starší 18 let.