30. dubna 2014

Vinařství AR.PE.PE.: Klenot ze svahů Valtelliny

Sluncem zalité vinice táhnoucí se údolím Valtellina v italské Lombardii se rozkládají na strmých skalnatých stráních, kde příroda po staletí zkouší vytrvalost a um vinařů. AR.PE.PE. stvořil Arturo Pelizzatti Perego v polovině osmdesátých let dvacátého století, více než 120 let poté, co vinařskou tradici rodiny zahájil jeho praděd Giovanni, který byl pěstitelem i výrobcem vína. Arturo navázal na tradici a zkušenosti svých předků, aby dokázal využít plný potenciál terroiru Valtellina a mohl osvědčenými metodami produkovat dlouhověká vína z odrůdy Nebbiolo, kterou místní nazývají ‚Chiavennasca‘.

Nad sklepy vinařství se prudce vzhůru zvedá jedna kamenná, vínem osázená, terasa za druhou, jako obří schody stoupají až ke zřícenině hradu Grumello. Vzhledem ke složitým podmínkám, které pěstitelé na terasovitých vinicích v Grumellu, Sasselle a Infernu mají, se veškeré práce provádějí ručně. Ani vinné keře tady nemají život snadný, i díky tomu však dosahují jejich plody vysoké kvality.

Mezi čtyři nejlepší vinohrady AR.PE.PE. se řadí Grumello Buon Consiglio, Sassella Rocce Rosse, Sassella Vigna Regina a Sassella Ultimi Raggi. V roce 2018 plánuje vinařství uvést na trh víno ze dvou nových vinic Inferno Cru a Buon Consiglio Cru, první k dostání bude sklizeň 2009, která se nyní ještě školí. Jediným vínem, které AR.PE.PE. produkuje každým rokem, je základní Rosso di Valtellina. Ostatní jsou vyrobena pouze v ročnících, kdy hrozny dosáhnou špičkové kvality. V jiném případě „skončí“ dle vzoru Bordeaux jako druhé víno. Školení vín probíhá ve velkých (55hl) sudech z vybraných druhů dřeva, výjimečně i v malých (5,5hl), žádné však nejsou vypalovány.

Dnes vinařství vede již pátá generace, kterou představují Isabella, Emanuele a Guido. Úspěšně pokračují v práci svého otce a díky citlivému přístupu k technologickým inovacím i nadšení pro víno dosáhli během několika let výsledků, o které Arturo usiloval: jeho výjimečná vína opět získala významné postavení na italské i mezinárodní vinařské scéně.

Na degustaci v Praze se nám podařilo dát z aukcí dohromady zajímavou sérii za čtyř nejlepších vinic, některá z vín pro porovnání v různých ročnících.

Prvním degustovaným kouskem bylo Grumello Buon Consiglio, Riserva, 2001. Určitě to není víno, které lze nazvat předskokanem, zvláště ve skvělém ročníku 2001. Je intenzivní a harmonické, stále ovocné (třešně) s citelnou peckovinou, ale již s nazrálými tóny bylin, minerální a strukturované, se středním tělem a dlouhou perzistencí. Pomalu dostupuje svého vrcholného stádia, a ještě se na něm pár let udrží. Krásný prototyp vína k poznávání, není přehnaně složité, naopak se nabízí jako báječný studijní materiál pro vnímání jednotlivých podstatných složek vína a následně celku. Asi jako když se člověk při hudbě soustředí na jednotlivé nástroje a následně vnímá jejich harmonii.

Následovala série tří vín Sassella Rocce Rosse, Riserva v ročnících 2001, 1999 a 1997. Vína působí oproti syrověji se projevujícímu Grumello elegantněji, přesto si zachovávají tvář Valtelliny. Všechny tři ročníky jsou již nazrálé, minerálně-ovocné (třešně, višně), s tóny čaje a hlavně mléčného karamelu, který dává jejich výrazu zakulacenost. Ve spojení s vyzrálými taniny a šťavnatou kyselinkou nabízejí zážitek již nyní, mají však potenciál jít zráním ještě kousek dále. Ročníky 2001 a 1999 jsou v tělech plnější, ročník 1997 působí subtilněji.

Ještě zajímavějším setem byla tři vína Sassella Vigna Regina, Riserva v ročnících 2001, 1999 a 1991. Jaký bude po 22 letech od sklizně ročník 1991, který se určitě ve valtellinských memoárech nevyjímá jako vydařený (z pohledu podmínek na vinici)? První dvě „Reginy“ naplňují svou pověst beze zbytku. Svěží, plná, noblesní vína s pevnou a přesnou strukturou, harmonická, s hladkými vyzrálými taniny a dlouhou až velmi dlouhou perzistencí, minerálně-ovocná (třešňový kompot) s tóny mléčného karamelu, čaje a půdy.

Ročník 1991 je ve všech chuťových aspektech velmi podobný předešlým dvěma, navíc s dalšími terciálními tóny bylinných extraktů a kakaa. Víno již vyčerpalo sílu taninů a jeho dominantní složkou je velmi šťavnatá kyselinka. Je stále dobře pitelné a zkušený degustátor v něm nalezne spoustu prvků, které jej uspokojí a dokonce potěší, víno má však svůj vrchol již za sebou a na jeho vyváženosti je to znát.

Rád bych z této zkušenosti vyvodil nějaký závěr, ale bez ochutnání přes 20 let starého vína ze špičkového ročníku to samozřejmě není možné. Aspoň se mám na co těšit. Miluji ten pocit, kdy je cílem už samotná cesta…

Posledním vzorkem degustace byla Sassella Ultimi Raggi, Vendemia Tardiva, 2004, další víno s hodně vysokými ambicemi. Projevem navazuje na tři předešlá, prezentuje se ale lehkou nasládlostí (danou delším vyzráváním: Vendemia Tardiva znamená pozdní sběr). Ze všech degustovaných vín je nejmladší a je to znát na první přivonění. Plné, homogenní, primárně ovocné (černé třešně, višně v čokoládě) s citelnou mineralitou a počínajícími tóny bylin, v těle plnější, výborně strukturované s hladkými taniny, přes svou mladost srovnané, s dlouhou perzistencí a dalším potenciálem ke zrání. Pro mě u takto „mladého“ vína překvapení, čekal jsem spíše nasládlého, alkoholického mastodonta.… Člověk se stále učí.

Malá úvaha na závěr

Spousta lidí dnes šílí po velkých vínech z Barola a Barbaresca (rovněž připravené z odrůdy Nebbiolo, jen z oblasti Piemonte), která předchází oprávněná sláva. Jsou to (mohou být) velká vína. Jen… zkoušeli jste dnes koupit vyzrálé Barolo nebo Barbaresco? Buď je to nadlidský úkol, nebo je jeho cena taková, že začnete kalkulovat.

Valtellina nemá takové renomé. Její vína jsou syrovější, rustikálnější a zemitější. Aby ne, z těch hor. Jenže když nazrají, jsou prostě skvělá. A desetiletá je koupím levněji, než pětileté Barbaresco (o Barolu ani nemluvím), na které budu ještě plno let čekat. Na český trh se zatím nedovážejí (nebo o tom nevím), ale můžete se s nimi setkat třeba ve vinotékách na dovolené v lyžařském ráji v Livignu.

Autor článku: JDV, PLI

 


vineval - Potvrzení o věku
x

vineval.cz

Pokračováním potvrzuji,
že jsem starší 18 let.